
Wago 207-3302 / 51008291 WAGOBOX Junction Box
WAGOBOX 221-4 108mm x 39mm x 44mm Enclosure
Wago 207-3302
- Quick and easy to install
- Maintenance free connections to BS5733-MF for inaccessible areas
- Adjustable cable tie
- Screwless design
- Complies with BS EN 60670-22, BS 7671 and configurable to BS 5733-MF
| Brand | Wago |
| Cable Entry | 2 |
| Colour | Grey |
| Depth | 44mm |
| Dimensions | (L)108 mm x (W)39 mm x (D)44 mm |
| Guarantee | 1 Year |
| Length | 108mm |
| Packaging Types | Each |
| Previously Known As | 51008291 |
| Product Range | WAGOBOX |
| Weight | 0.074kg |
| Width | 39mm |
Wago 207-3302 / 51008291 WAGOBOX Junction Box
WAGOBOX 221-4 108mm x 39mm x 44mm Enclosure
Wago 207-3302
- Quick and easy to install
- Maintenance free connections to BS5733-MF for inaccessible areas
- Adjustable cable tie
- Screwless design
- Complies with BS EN 60670-22, BS 7671 and configurable to BS 5733-MF
| Brand | Wago |
| Cable Entry | 2 |
| Colour | Grey |
| Depth | 44mm |
| Dimensions | (L)108 mm x (W)39 mm x (D)44 mm |
| Guarantee | 1 Year |
| Length | 108mm |
| Packaging Types | Each |
| Previously Known As | 51008291 |
| Product Range | WAGOBOX |
| Weight | 0.074kg |
| Width | 39mm |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
WAGOBOX 221-4 108mm x 39mm x 44mm Enclosure
Wago 207-3302
- Quick and easy to install
- Maintenance free connections to BS5733-MF for inaccessible areas
- Adjustable cable tie
- Screwless design
- Complies with BS EN 60670-22, BS 7671 and configurable to BS 5733-MF
| Brand | Wago |
| Cable Entry | 2 |
| Colour | Grey |
| Depth | 44mm |
| Dimensions | (L)108 mm x (W)39 mm x (D)44 mm |
| Guarantee | 1 Year |
| Length | 108mm |
| Packaging Types | Each |
| Previously Known As | 51008291 |
| Product Range | WAGOBOX |
| Weight | 0.074kg |
| Width | 39mm |

















