
Niglon ABG664 Galvanised Adaptable Box with Knockouts
150mm x 150mm x 100mm Galvanised Adaptable Box with Knockouts
Niglon ABG664
- Pre-galvanised sheet steel box with knockouts
- Screw on lid
| Depth | 100mm |
| Dimensions | (L)150 mm x (W)150 mm x (D)100 mm |
| Finish | Galvanised |
| Guarantee | 1 Year |
| Length | 150mm |
| Material | Steel |
| Packaging Types | Each |
| Previously Known As | AB664G/K |
| Standards | BS 4568 |
| Type | Knockouts |
| Unspsc V18 | 39121303 |
| Weight | 0.805kg |
| Width | 150mm |
Original: $13.28
-65%$13.28
$4.65Niglon ABG664 Galvanised Adaptable Box with Knockouts
150mm x 150mm x 100mm Galvanised Adaptable Box with Knockouts
Niglon ABG664
- Pre-galvanised sheet steel box with knockouts
- Screw on lid
| Depth | 100mm |
| Dimensions | (L)150 mm x (W)150 mm x (D)100 mm |
| Finish | Galvanised |
| Guarantee | 1 Year |
| Length | 150mm |
| Material | Steel |
| Packaging Types | Each |
| Previously Known As | AB664G/K |
| Standards | BS 4568 |
| Type | Knockouts |
| Unspsc V18 | 39121303 |
| Weight | 0.805kg |
| Width | 150mm |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
150mm x 150mm x 100mm Galvanised Adaptable Box with Knockouts
Niglon ABG664
- Pre-galvanised sheet steel box with knockouts
- Screw on lid
| Depth | 100mm |
| Dimensions | (L)150 mm x (W)150 mm x (D)100 mm |
| Finish | Galvanised |
| Guarantee | 1 Year |
| Length | 150mm |
| Material | Steel |
| Packaging Types | Each |
| Previously Known As | AB664G/K |
| Standards | BS 4568 |
| Type | Knockouts |
| Unspsc V18 | 39121303 |
| Weight | 0.805kg |
| Width | 150mm |

















