
Niglon ABG993 Galvanised Adaptable Box with Knockouts
225mm x 225mm x 75mm Galvanised Adaptable Box with Knockouts
Niglon ABG993
- Pre-galvanised sheet steel box with knockouts
- Screw on lid
| Depth | 75mm |
| Dimensions | (L)225 mm x (W)225 mm x (D)75 mm |
| Finish | Galvanised |
| Guarantee | 1 Year |
| Length | 225mm |
| Material | Steel |
| Packaging Types | Each |
| Previously Known As | AB993G/K |
| Standards | BS 4568 |
| Type | Knockouts |
| Unspsc V18 | 39121303 |
| Weight | 1.26kg |
| Width | 225mm |
Niglon ABG993 Galvanised Adaptable Box with Knockouts
225mm x 225mm x 75mm Galvanised Adaptable Box with Knockouts
Niglon ABG993
- Pre-galvanised sheet steel box with knockouts
- Screw on lid
| Depth | 75mm |
| Dimensions | (L)225 mm x (W)225 mm x (D)75 mm |
| Finish | Galvanised |
| Guarantee | 1 Year |
| Length | 225mm |
| Material | Steel |
| Packaging Types | Each |
| Previously Known As | AB993G/K |
| Standards | BS 4568 |
| Type | Knockouts |
| Unspsc V18 | 39121303 |
| Weight | 1.26kg |
| Width | 225mm |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
225mm x 225mm x 75mm Galvanised Adaptable Box with Knockouts
Niglon ABG993
- Pre-galvanised sheet steel box with knockouts
- Screw on lid
| Depth | 75mm |
| Dimensions | (L)225 mm x (W)225 mm x (D)75 mm |
| Finish | Galvanised |
| Guarantee | 1 Year |
| Length | 225mm |
| Material | Steel |
| Packaging Types | Each |
| Previously Known As | AB993G/K |
| Standards | BS 4568 |
| Type | Knockouts |
| Unspsc V18 | 39121303 |
| Weight | 1.26kg |
| Width | 225mm |

















