
Di-Log DL9020N Phase & Motor Rotation Meter
Phase & Motor Rotation Meter
Di-Log DL9020N
- Determine motor and phase connection
- Non contact phase rotation indication
- Determine phase rotation direction
- Wireless
- Supplied with croc clips
The Di-Log DL9020N is a must-have for any motor or phase connection work. With non-contact phase rotation indication and the ability to determine phase rotation direction, this meter brings efficiency to your workflow. Its wireless design and included croc clips make it a versatile and convenient tool. Gain accuracy and save time with the DL9020N.
.
| Dimensions | 128mm(h) x 68mm(w) x 30mm(d) |
| Electeical Safety | DIN, VDE 0411, IEC 61010, EN61010; IEC 61557-7 |
| Frequency range | 2 – 400 Hz |
| IP Rating | IP40 |
| Measurement | Range |
| Nominal test current (per phase) | <3.5 mA |
| Nominal voltage phase indirection | 120V - 400V AC |
| Nominal voltage rotary direction | 1V – 400 V AC |
| Power supply | Mains supply |
| Warranty | 2 Years |
Di-Log DL9020N Phase & Motor Rotation Meter
Phase & Motor Rotation Meter
Di-Log DL9020N
- Determine motor and phase connection
- Non contact phase rotation indication
- Determine phase rotation direction
- Wireless
- Supplied with croc clips
The Di-Log DL9020N is a must-have for any motor or phase connection work. With non-contact phase rotation indication and the ability to determine phase rotation direction, this meter brings efficiency to your workflow. Its wireless design and included croc clips make it a versatile and convenient tool. Gain accuracy and save time with the DL9020N.
.
| Dimensions | 128mm(h) x 68mm(w) x 30mm(d) |
| Electeical Safety | DIN, VDE 0411, IEC 61010, EN61010; IEC 61557-7 |
| Frequency range | 2 – 400 Hz |
| IP Rating | IP40 |
| Measurement | Range |
| Nominal test current (per phase) | <3.5 mA |
| Nominal voltage phase indirection | 120V - 400V AC |
| Nominal voltage rotary direction | 1V – 400 V AC |
| Power supply | Mains supply |
| Warranty | 2 Years |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Phase & Motor Rotation Meter
Di-Log DL9020N
- Determine motor and phase connection
- Non contact phase rotation indication
- Determine phase rotation direction
- Wireless
- Supplied with croc clips
The Di-Log DL9020N is a must-have for any motor or phase connection work. With non-contact phase rotation indication and the ability to determine phase rotation direction, this meter brings efficiency to your workflow. Its wireless design and included croc clips make it a versatile and convenient tool. Gain accuracy and save time with the DL9020N.
.
| Dimensions | 128mm(h) x 68mm(w) x 30mm(d) |
| Electeical Safety | DIN, VDE 0411, IEC 61010, EN61010; IEC 61557-7 |
| Frequency range | 2 – 400 Hz |
| IP Rating | IP40 |
| Measurement | Range |
| Nominal test current (per phase) | <3.5 mA |
| Nominal voltage phase indirection | 120V - 400V AC |
| Nominal voltage rotary direction | 1V – 400 V AC |
| Power supply | Mains supply |
| Warranty | 2 Years |





