
Armeg WF10.0X160 10mm x 160mm Flat Wood Bit
10mm x 160mm Flat Wood Bit
Armeg WF10.0X160
- 10mm x 160mm flat wood bit
- For fast drilling of large diameter holes
- Suitable for drilling in hard and soft woods chipboards and other man made materials
Drill large diameter holes quickly with the Armeg WF10.0X160 10mm x 160mm Flat Wood Bit. Made for hard and soft woods, chipboards, and other materials, this bit is a must-have for any woodworker. Get precise and efficient results with this professional-grade tool.
.
| Brand | Armeg |
| Colour | Silver |
| Diameter | 10mm |
| Drill Shank Type | Hexagonal |
| Guarantee | 1 Year |
| Length | 160mm |
| Material | Steel |
| Packaging Types | Each |
| Product Range | Flat Wood Bits |
| Size | 10mm x 160mm |
| Type | Flat Wood Drill Bits |
| Width | 10mm |
Original: $4.04
-65%$4.04
$1.41Armeg WF10.0X160 10mm x 160mm Flat Wood Bit
10mm x 160mm Flat Wood Bit
Armeg WF10.0X160
- 10mm x 160mm flat wood bit
- For fast drilling of large diameter holes
- Suitable for drilling in hard and soft woods chipboards and other man made materials
Drill large diameter holes quickly with the Armeg WF10.0X160 10mm x 160mm Flat Wood Bit. Made for hard and soft woods, chipboards, and other materials, this bit is a must-have for any woodworker. Get precise and efficient results with this professional-grade tool.
.
| Brand | Armeg |
| Colour | Silver |
| Diameter | 10mm |
| Drill Shank Type | Hexagonal |
| Guarantee | 1 Year |
| Length | 160mm |
| Material | Steel |
| Packaging Types | Each |
| Product Range | Flat Wood Bits |
| Size | 10mm x 160mm |
| Type | Flat Wood Drill Bits |
| Width | 10mm |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
10mm x 160mm Flat Wood Bit
Armeg WF10.0X160
- 10mm x 160mm flat wood bit
- For fast drilling of large diameter holes
- Suitable for drilling in hard and soft woods chipboards and other man made materials
Drill large diameter holes quickly with the Armeg WF10.0X160 10mm x 160mm Flat Wood Bit. Made for hard and soft woods, chipboards, and other materials, this bit is a must-have for any woodworker. Get precise and efficient results with this professional-grade tool.
.
| Brand | Armeg |
| Colour | Silver |
| Diameter | 10mm |
| Drill Shank Type | Hexagonal |
| Guarantee | 1 Year |
| Length | 160mm |
| Material | Steel |
| Packaging Types | Each |
| Product Range | Flat Wood Bits |
| Size | 10mm x 160mm |
| Type | Flat Wood Drill Bits |
| Width | 10mm |















