
Armeg WF25.0X160 25mm x 160mm Flat Wood Bit
25mm x 160mm Flat Wood Bit
Armeg WF25.0X160
- 25mm x 160mm flat wood bit
- For fast drilling of large diameter holes
- Suitable for drilling in hard and soft woods chipboards and other man made materials
Expertly drill large holes with the Armeg WF25.0X160 25mm x 160mm Flat Wood Bit. This bit is designed for fast and efficient drilling in hard and soft woods, chipboards, and other man-made materials. Its 25mm diameter and 160mm length make it a versatile tool for all your woodworking needs.
.
| Brand | Armeg |
| Colour | Silver |
| Diameter | 25mm |
| Dimensions | (L)160 mm x (Dia)25 mm |
| Drill Shank Type | Hexagonal |
| Guarantee | 1 Year |
| Length | 160mm |
| Material | Steel |
| Packaging Types | Each |
| Product Range | Flat Wood Bits |
| Size | 25mm x 160mm |
| Type | Flat Wood Bit |
| Weight | 0.054kg |
Original: $4.74
-65%$4.74
$1.66Armeg WF25.0X160 25mm x 160mm Flat Wood Bit
25mm x 160mm Flat Wood Bit
Armeg WF25.0X160
- 25mm x 160mm flat wood bit
- For fast drilling of large diameter holes
- Suitable for drilling in hard and soft woods chipboards and other man made materials
Expertly drill large holes with the Armeg WF25.0X160 25mm x 160mm Flat Wood Bit. This bit is designed for fast and efficient drilling in hard and soft woods, chipboards, and other man-made materials. Its 25mm diameter and 160mm length make it a versatile tool for all your woodworking needs.
.
| Brand | Armeg |
| Colour | Silver |
| Diameter | 25mm |
| Dimensions | (L)160 mm x (Dia)25 mm |
| Drill Shank Type | Hexagonal |
| Guarantee | 1 Year |
| Length | 160mm |
| Material | Steel |
| Packaging Types | Each |
| Product Range | Flat Wood Bits |
| Size | 25mm x 160mm |
| Type | Flat Wood Bit |
| Weight | 0.054kg |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
25mm x 160mm Flat Wood Bit
Armeg WF25.0X160
- 25mm x 160mm flat wood bit
- For fast drilling of large diameter holes
- Suitable for drilling in hard and soft woods chipboards and other man made materials
Expertly drill large holes with the Armeg WF25.0X160 25mm x 160mm Flat Wood Bit. This bit is designed for fast and efficient drilling in hard and soft woods, chipboards, and other man-made materials. Its 25mm diameter and 160mm length make it a versatile tool for all your woodworking needs.
.
| Brand | Armeg |
| Colour | Silver |
| Diameter | 25mm |
| Dimensions | (L)160 mm x (Dia)25 mm |
| Drill Shank Type | Hexagonal |
| Guarantee | 1 Year |
| Length | 160mm |
| Material | Steel |
| Packaging Types | Each |
| Product Range | Flat Wood Bits |
| Size | 25mm x 160mm |
| Type | Flat Wood Bit |
| Weight | 0.054kg |















