
Armeg WF32.0X160 32mm x 160mm Flat Wood Bit
32mm x 160mm Flat Wood Bit
Armeg WF32.0X160
- 32mm x 160mm flat wood bit
- For fast drilling of large diameter holes
- Suitable for drilling in hard and soft woods chipboards and other man made materials
The Armeg WF32.0X160 flat wood bit offers efficient drilling of large holes, with a 32mm x 160mm size suitable for both hard and soft woods, chipboards, and man-made materials. Get the job done quickly and easily with this durable and versatile tool.
.
| Brand | Armeg |
| Colour | Silver |
| Diameter | 32mm |
| Dimensions | (L)160 mm x (Dia)32 mm x (W)32 mm |
| Drill Shank Type | Hexagonal |
| Guarantee | 1 Year |
| Length | 160mm |
| Material | Steel |
| Packaging Types | Each |
| Product Range | Flat Wood Bits |
| Size | 32mm x 160mm |
| Type | Flat Wood Drill Bits |
| Weight | 0.063kg |
| Width | 32mm |
Original: $6.51
-65%$6.51
$2.28Armeg WF32.0X160 32mm x 160mm Flat Wood Bit
32mm x 160mm Flat Wood Bit
Armeg WF32.0X160
- 32mm x 160mm flat wood bit
- For fast drilling of large diameter holes
- Suitable for drilling in hard and soft woods chipboards and other man made materials
The Armeg WF32.0X160 flat wood bit offers efficient drilling of large holes, with a 32mm x 160mm size suitable for both hard and soft woods, chipboards, and man-made materials. Get the job done quickly and easily with this durable and versatile tool.
.
| Brand | Armeg |
| Colour | Silver |
| Diameter | 32mm |
| Dimensions | (L)160 mm x (Dia)32 mm x (W)32 mm |
| Drill Shank Type | Hexagonal |
| Guarantee | 1 Year |
| Length | 160mm |
| Material | Steel |
| Packaging Types | Each |
| Product Range | Flat Wood Bits |
| Size | 32mm x 160mm |
| Type | Flat Wood Drill Bits |
| Weight | 0.063kg |
| Width | 32mm |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
32mm x 160mm Flat Wood Bit
Armeg WF32.0X160
- 32mm x 160mm flat wood bit
- For fast drilling of large diameter holes
- Suitable for drilling in hard and soft woods chipboards and other man made materials
The Armeg WF32.0X160 flat wood bit offers efficient drilling of large holes, with a 32mm x 160mm size suitable for both hard and soft woods, chipboards, and man-made materials. Get the job done quickly and easily with this durable and versatile tool.
.
| Brand | Armeg |
| Colour | Silver |
| Diameter | 32mm |
| Dimensions | (L)160 mm x (Dia)32 mm x (W)32 mm |
| Drill Shank Type | Hexagonal |
| Guarantee | 1 Year |
| Length | 160mm |
| Material | Steel |
| Packaging Types | Each |
| Product Range | Flat Wood Bits |
| Size | 32mm x 160mm |
| Type | Flat Wood Drill Bits |
| Weight | 0.063kg |
| Width | 32mm |















