✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

Wiska FFD 20/01/070-130 Sealing for Flat Cable IP66 Black
Wiska 10101192 FFD 20/01/070-130 Sealing for Flat Cable IP66 Black
- Suitabe for use with Sprint 20 cable gland
- Temperature resistance -40º C to 100º C, interim. Up to approx. 120º C
| Cable Entry | Thickness: 6 - 7 mm, Width: 12.5 - 13 mm |
| Colour | Black |
| Guarantee | 1 Year |
| IP Rating | IP66 |
| Material | Thermoplastic elastomer |
| Packaging Types | Each |
| Product Range | Sprint 20 |
| Type | Accessory |
$0.71
Wiska FFD 20/01/070-130 Sealing for Flat Cable IP66 Black—
$0.71
Wiska FFD 20/01/070-130 Sealing for Flat Cable IP66 Black
Wiska 10101192 FFD 20/01/070-130 Sealing for Flat Cable IP66 Black
- Suitabe for use with Sprint 20 cable gland
- Temperature resistance -40º C to 100º C, interim. Up to approx. 120º C
| Cable Entry | Thickness: 6 - 7 mm, Width: 12.5 - 13 mm |
| Colour | Black |
| Guarantee | 1 Year |
| IP Rating | IP66 |
| Material | Thermoplastic elastomer |
| Packaging Types | Each |
| Product Range | Sprint 20 |
| Type | Accessory |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Wiska 10101192 FFD 20/01/070-130 Sealing for Flat Cable IP66 Black
- Suitabe for use with Sprint 20 cable gland
- Temperature resistance -40º C to 100º C, interim. Up to approx. 120º C
| Cable Entry | Thickness: 6 - 7 mm, Width: 12.5 - 13 mm |
| Colour | Black |
| Guarantee | 1 Year |
| IP Rating | IP66 |
| Material | Thermoplastic elastomer |
| Packaging Types | Each |
| Product Range | Sprint 20 |
| Type | Accessory |









