✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

CK MA2627A Magma Mini Bag
Magma Mini Bag
CK MA2627A
- Strength and durability from industrial quality construction
- Extra wide opening for easy access
- A bright red inner lining for easy tool visibility
- 100% waterproof and crackproof rubberised base
- Generous internal storage area with 19 additional pockets and holders
- Very comfortable padded shoulder and handle straps for maximum comfort
- Extra long handles for convenience when carrying the Bag open
.
| Dimensions | (L)420 mm x (H)280 mm x (W)280 mm |
| Guarantee | 1 Year |
| Height | 280mm |
| Length | 420mm |
| Material | Polyester |
| Number of Pockets | 19 |
| Packaging Types | Each |
| Video Url | https://www.youtube.com/embed/qfM9OQpqA8o |
| Weight | 1.71kg |
| Width | 280mm |
$17.37
Original: $49.63
-65%CK MA2627A Magma Mini Bag—
$49.63
$17.37CK MA2627A Magma Mini Bag
Magma Mini Bag
CK MA2627A
- Strength and durability from industrial quality construction
- Extra wide opening for easy access
- A bright red inner lining for easy tool visibility
- 100% waterproof and crackproof rubberised base
- Generous internal storage area with 19 additional pockets and holders
- Very comfortable padded shoulder and handle straps for maximum comfort
- Extra long handles for convenience when carrying the Bag open
.
| Dimensions | (L)420 mm x (H)280 mm x (W)280 mm |
| Guarantee | 1 Year |
| Height | 280mm |
| Length | 420mm |
| Material | Polyester |
| Number of Pockets | 19 |
| Packaging Types | Each |
| Video Url | https://www.youtube.com/embed/qfM9OQpqA8o |
| Weight | 1.71kg |
| Width | 280mm |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Magma Mini Bag
CK MA2627A
- Strength and durability from industrial quality construction
- Extra wide opening for easy access
- A bright red inner lining for easy tool visibility
- 100% waterproof and crackproof rubberised base
- Generous internal storage area with 19 additional pockets and holders
- Very comfortable padded shoulder and handle straps for maximum comfort
- Extra long handles for convenience when carrying the Bag open
.
| Dimensions | (L)420 mm x (H)280 mm x (W)280 mm |
| Guarantee | 1 Year |
| Height | 280mm |
| Length | 420mm |
| Material | Polyester |
| Number of Pockets | 19 |
| Packaging Types | Each |
| Video Url | https://www.youtube.com/embed/qfM9OQpqA8o |
| Weight | 1.71kg |
| Width | 280mm |












