
CK MA2633 Magma 27 Compartment Technicians Tote
Magma 27 Compartment Technicians Tote
CK MA2633
- Strength and durability from industrial quality construction
- 100% waterproof and crackproof rubberised base
- Roll up protective cover designed to keep rain & dirt out
- Generous internal storage space with 27 pockets and holders
- A detachable handle for convenience and access
Expertly designed for industrial use, the CK MA2633 Magma 27 Compartment Technicians Tote offers unrivalled strength and durability. Its 100% waterproof and crackproof rubberised base, paired with a roll up protective cover, ensures ultimate protection against rain and dirt. With 27 pockets and a detachable handle, this tote provides ample storage space and convenient access for any task at hand.
.
| Colour | Red/Black/Grey |
| Depth | 290mm |
| Dimensions | (L)290 mm x (H)390 mm x (W)300 mm x (D)290 mm |
| Guarantee | 1 Year |
| Height | 390mm |
| Length | 290mm |
| Lockable | No |
| Number of Pockets | 27 |
| Packaging Types | Each |
| Product Range | Fabric Storage |
| Video Url | https://www.youtube.com/embed/qfM9OQpqA8o |
| Weight | 1.65kg |
| Width | 300mm |
Original: $39.61
-65%$39.61
$13.86CK MA2633 Magma 27 Compartment Technicians Tote
Magma 27 Compartment Technicians Tote
CK MA2633
- Strength and durability from industrial quality construction
- 100% waterproof and crackproof rubberised base
- Roll up protective cover designed to keep rain & dirt out
- Generous internal storage space with 27 pockets and holders
- A detachable handle for convenience and access
Expertly designed for industrial use, the CK MA2633 Magma 27 Compartment Technicians Tote offers unrivalled strength and durability. Its 100% waterproof and crackproof rubberised base, paired with a roll up protective cover, ensures ultimate protection against rain and dirt. With 27 pockets and a detachable handle, this tote provides ample storage space and convenient access for any task at hand.
.
| Colour | Red/Black/Grey |
| Depth | 290mm |
| Dimensions | (L)290 mm x (H)390 mm x (W)300 mm x (D)290 mm |
| Guarantee | 1 Year |
| Height | 390mm |
| Length | 290mm |
| Lockable | No |
| Number of Pockets | 27 |
| Packaging Types | Each |
| Product Range | Fabric Storage |
| Video Url | https://www.youtube.com/embed/qfM9OQpqA8o |
| Weight | 1.65kg |
| Width | 300mm |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Magma 27 Compartment Technicians Tote
CK MA2633
- Strength and durability from industrial quality construction
- 100% waterproof and crackproof rubberised base
- Roll up protective cover designed to keep rain & dirt out
- Generous internal storage space with 27 pockets and holders
- A detachable handle for convenience and access
Expertly designed for industrial use, the CK MA2633 Magma 27 Compartment Technicians Tote offers unrivalled strength and durability. Its 100% waterproof and crackproof rubberised base, paired with a roll up protective cover, ensures ultimate protection against rain and dirt. With 27 pockets and a detachable handle, this tote provides ample storage space and convenient access for any task at hand.
.
| Colour | Red/Black/Grey |
| Depth | 290mm |
| Dimensions | (L)290 mm x (H)390 mm x (W)300 mm x (D)290 mm |
| Guarantee | 1 Year |
| Height | 390mm |
| Length | 290mm |
| Lockable | No |
| Number of Pockets | 27 |
| Packaging Types | Each |
| Product Range | Fabric Storage |
| Video Url | https://www.youtube.com/embed/qfM9OQpqA8o |
| Weight | 1.65kg |
| Width | 300mm |












