✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

CK MA2637 Magma 3 in 1 Tote
Magma 3 in 1 Tote
CK MA2637
- Unique three in one Tote for complete versatility.
- Folds flat for compact 'not in use' storage.
- Wipe clean removable base.
- 8 Vertical storage pockets for easy tool access.
- Ingenious insert for storage of silicon, glues, mastic and gun.
- Rugged polyester construction
- Dimensions: 250mm(W) x 275mm(H) x 250mm(L)
.
| Colour | Red/Black/Grey |
| Dimensions | (L)250 mm x (H)275 mm x (W)250 mm |
| Guarantee | 1 Year |
| Height | 275mm |
| Length | 250mm |
| Lockable | No |
| Material | Polyester |
| Number of Pockets | 17 |
| Packaging Types | Each |
| Product Range | Fabric Storage |
| Width | 250mm |
$27.00
CK MA2637 Magma 3 in 1 Tote—
$27.00
More Images

CK MA2637 Magma 3 in 1 Tote
Magma 3 in 1 Tote
CK MA2637
- Unique three in one Tote for complete versatility.
- Folds flat for compact 'not in use' storage.
- Wipe clean removable base.
- 8 Vertical storage pockets for easy tool access.
- Ingenious insert for storage of silicon, glues, mastic and gun.
- Rugged polyester construction
- Dimensions: 250mm(W) x 275mm(H) x 250mm(L)
.
| Colour | Red/Black/Grey |
| Dimensions | (L)250 mm x (H)275 mm x (W)250 mm |
| Guarantee | 1 Year |
| Height | 275mm |
| Length | 250mm |
| Lockable | No |
| Material | Polyester |
| Number of Pockets | 17 |
| Packaging Types | Each |
| Product Range | Fabric Storage |
| Width | 250mm |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Magma 3 in 1 Tote
CK MA2637
- Unique three in one Tote for complete versatility.
- Folds flat for compact 'not in use' storage.
- Wipe clean removable base.
- 8 Vertical storage pockets for easy tool access.
- Ingenious insert for storage of silicon, glues, mastic and gun.
- Rugged polyester construction
- Dimensions: 250mm(W) x 275mm(H) x 250mm(L)
.
| Colour | Red/Black/Grey |
| Dimensions | (L)250 mm x (H)275 mm x (W)250 mm |
| Guarantee | 1 Year |
| Height | 275mm |
| Length | 250mm |
| Lockable | No |
| Material | Polyester |
| Number of Pockets | 17 |
| Packaging Types | Each |
| Product Range | Fabric Storage |
| Width | 250mm |













