
CK MA2718 Magma 30 Pockets Tool Roll
Magma 30 Pockets Tool Roll
CK MA2718
- Durable polyester construction
- Bright red inner lining for easy visibility of stored items
- Can be used as roll or for wall hanging
- Padded handle
This CK MA2718 Magma 30 Pockets Tool Roll is made of durable polyester and features a bright red inner lining for easy visibility of stored items. Use it as a roll or for wall hanging, with the added convenience of a padded handle. Keep your tools organized and within reach.
.
| Colour | Red/Black/Grey |
| Dimensions | (L)480 mm x (W)150 mm |
| Length | 480mm |
| Lockable | No |
| Material | Polyester |
| Number of Pockets | 30 |
| Packaging Types | Each |
| Product Range | Fabric Storage |
| Video Url | https://www.youtube.com/embed/qfM9OQpqA8o |
| Weight | 0.655kg |
| Width | 150mm |
Original: $20.45
-65%$20.45
$7.16CK MA2718 Magma 30 Pockets Tool Roll
Magma 30 Pockets Tool Roll
CK MA2718
- Durable polyester construction
- Bright red inner lining for easy visibility of stored items
- Can be used as roll or for wall hanging
- Padded handle
This CK MA2718 Magma 30 Pockets Tool Roll is made of durable polyester and features a bright red inner lining for easy visibility of stored items. Use it as a roll or for wall hanging, with the added convenience of a padded handle. Keep your tools organized and within reach.
.
| Colour | Red/Black/Grey |
| Dimensions | (L)480 mm x (W)150 mm |
| Length | 480mm |
| Lockable | No |
| Material | Polyester |
| Number of Pockets | 30 |
| Packaging Types | Each |
| Product Range | Fabric Storage |
| Video Url | https://www.youtube.com/embed/qfM9OQpqA8o |
| Weight | 0.655kg |
| Width | 150mm |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Magma 30 Pockets Tool Roll
CK MA2718
- Durable polyester construction
- Bright red inner lining for easy visibility of stored items
- Can be used as roll or for wall hanging
- Padded handle
This CK MA2718 Magma 30 Pockets Tool Roll is made of durable polyester and features a bright red inner lining for easy visibility of stored items. Use it as a roll or for wall hanging, with the added convenience of a padded handle. Keep your tools organized and within reach.
.
| Colour | Red/Black/Grey |
| Dimensions | (L)480 mm x (W)150 mm |
| Length | 480mm |
| Lockable | No |
| Material | Polyester |
| Number of Pockets | 30 |
| Packaging Types | Each |
| Product Range | Fabric Storage |
| Video Url | https://www.youtube.com/embed/qfM9OQpqA8o |
| Weight | 0.655kg |
| Width | 150mm |













