
CK MA2724 Magma Essential Mini Tool Pouch
Magma Essential Mini Tool Pouch
CK MA2724
- Durable polyester construction
- Mini pouch for essential tools
- Metal clip for strength and easy attachment or removal
- 4 pockets & holders for tools & equipment
The CK MA2724 Magma Essential Mini Tool Pouch is a durable and versatile choice for carrying essential tools. Made with durable polyester and featuring a metal clip for easy attachment or removal, this mini pouch also boasts 4 pockets and holders for convenient organization. Keep your tools close at hand with this essential accessory.
.
| Colour | Red/Black/Grey |
| Depth | 100mm |
| Dimensions | (H)200 mm x (W)90 mm x (D)100 mm |
| Height | 200mm |
| Lockable | No |
| Material | Polyester |
| Number of Pockets | 4 |
| Packaging Types | Each |
| Product Range | Wearable Fabric Storage |
| Video Url | https://www.youtube.com/embed/qfM9OQpqA8o |
| Weight | 0.165kg |
| Width | 90mm |
Original: $11.95
-65%$11.95
$4.18CK MA2724 Magma Essential Mini Tool Pouch
Magma Essential Mini Tool Pouch
CK MA2724
- Durable polyester construction
- Mini pouch for essential tools
- Metal clip for strength and easy attachment or removal
- 4 pockets & holders for tools & equipment
The CK MA2724 Magma Essential Mini Tool Pouch is a durable and versatile choice for carrying essential tools. Made with durable polyester and featuring a metal clip for easy attachment or removal, this mini pouch also boasts 4 pockets and holders for convenient organization. Keep your tools close at hand with this essential accessory.
.
| Colour | Red/Black/Grey |
| Depth | 100mm |
| Dimensions | (H)200 mm x (W)90 mm x (D)100 mm |
| Height | 200mm |
| Lockable | No |
| Material | Polyester |
| Number of Pockets | 4 |
| Packaging Types | Each |
| Product Range | Wearable Fabric Storage |
| Video Url | https://www.youtube.com/embed/qfM9OQpqA8o |
| Weight | 0.165kg |
| Width | 90mm |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Magma Essential Mini Tool Pouch
CK MA2724
- Durable polyester construction
- Mini pouch for essential tools
- Metal clip for strength and easy attachment or removal
- 4 pockets & holders for tools & equipment
The CK MA2724 Magma Essential Mini Tool Pouch is a durable and versatile choice for carrying essential tools. Made with durable polyester and featuring a metal clip for easy attachment or removal, this mini pouch also boasts 4 pockets and holders for convenient organization. Keep your tools close at hand with this essential accessory.
.
| Colour | Red/Black/Grey |
| Depth | 100mm |
| Dimensions | (H)200 mm x (W)90 mm x (D)100 mm |
| Height | 200mm |
| Lockable | No |
| Material | Polyester |
| Number of Pockets | 4 |
| Packaging Types | Each |
| Product Range | Wearable Fabric Storage |
| Video Url | https://www.youtube.com/embed/qfM9OQpqA8o |
| Weight | 0.165kg |
| Width | 90mm |













