
CK T0931R 12 12" Hacksaw Blades (Pack of 3)
12" Hacksaw Blades
CK T0931R
- Shatterproof HSS Bi-metal construction
- Length: 300mm
- Product code: T0931R 12
- Manufacturer: CK Tools
The CK T0931R 12 12" Hacksaw Blades (Pack of 3) are designed for reliable and efficient cutting. With a shatterproof HSS Bi-metal construction and a length of 300mm, these blades guarantee durability and precision. Perfect for any cutting project, these blades are a must-have for professionals and DIY enthusiasts alike.
.
| Blade Length | 300mm |
| Blade Type | Bi-Metal |
| Dimensions | (L)300 mm |
| Guarantee | 1 Year |
| Length | 300mm |
| Number of Teeth | 24 |
| Packaging Types | Pack |
| Product Range | Saws and Blades |
| Tpi | 24 |
| Weight | 0.07kg |
CK T0931R 12 12" Hacksaw Blades (Pack of 3)
12" Hacksaw Blades
CK T0931R
- Shatterproof HSS Bi-metal construction
- Length: 300mm
- Product code: T0931R 12
- Manufacturer: CK Tools
The CK T0931R 12 12" Hacksaw Blades (Pack of 3) are designed for reliable and efficient cutting. With a shatterproof HSS Bi-metal construction and a length of 300mm, these blades guarantee durability and precision. Perfect for any cutting project, these blades are a must-have for professionals and DIY enthusiasts alike.
.
| Blade Length | 300mm |
| Blade Type | Bi-Metal |
| Dimensions | (L)300 mm |
| Guarantee | 1 Year |
| Length | 300mm |
| Number of Teeth | 24 |
| Packaging Types | Pack |
| Product Range | Saws and Blades |
| Tpi | 24 |
| Weight | 0.07kg |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
12" Hacksaw Blades
CK T0931R
- Shatterproof HSS Bi-metal construction
- Length: 300mm
- Product code: T0931R 12
- Manufacturer: CK Tools
The CK T0931R 12 12" Hacksaw Blades (Pack of 3) are designed for reliable and efficient cutting. With a shatterproof HSS Bi-metal construction and a length of 300mm, these blades guarantee durability and precision. Perfect for any cutting project, these blades are a must-have for professionals and DIY enthusiasts alike.
.
| Blade Length | 300mm |
| Blade Type | Bi-Metal |
| Dimensions | (L)300 mm |
| Guarantee | 1 Year |
| Length | 300mm |
| Number of Teeth | 24 |
| Packaging Types | Pack |
| Product Range | Saws and Blades |
| Tpi | 24 |
| Weight | 0.07kg |













