
CK T0934R 1232 12'' Hacksaw Blades (Set of 3)
12'' Hacksaw Blades
CK T0934R 1232
- Shatterproof HSS bi-metal construction
- Virtually unbreakable with superb cutting power and flexibility
- 32 TPI blades
Expertly crafted for durability and precision, the CK T0934R 1232 12'' Hacksaw Blades (Set of 3) are made with shatterproof HSS bi-metal construction. With 32 TPI blades, these virtually unbreakable blades offer superior cutting power and flexibility for all your sawing needs. Upgrade your saw today!
.
| Blade Length | 300mm |
| Blade Type | Bi-Metal |
| Dimensions | (L)300 mm |
| Guarantee | 1 Year |
| Length | 300mm |
| Number of Teeth | 32 |
| Packaging Types | Set |
| Product Range | Saws and Blades |
| Tpi | 32 |
| Weight | 0.068kg |
CK T0934R 1232 12'' Hacksaw Blades (Set of 3)
12'' Hacksaw Blades
CK T0934R 1232
- Shatterproof HSS bi-metal construction
- Virtually unbreakable with superb cutting power and flexibility
- 32 TPI blades
Expertly crafted for durability and precision, the CK T0934R 1232 12'' Hacksaw Blades (Set of 3) are made with shatterproof HSS bi-metal construction. With 32 TPI blades, these virtually unbreakable blades offer superior cutting power and flexibility for all your sawing needs. Upgrade your saw today!
.
| Blade Length | 300mm |
| Blade Type | Bi-Metal |
| Dimensions | (L)300 mm |
| Guarantee | 1 Year |
| Length | 300mm |
| Number of Teeth | 32 |
| Packaging Types | Set |
| Product Range | Saws and Blades |
| Tpi | 32 |
| Weight | 0.068kg |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
12'' Hacksaw Blades
CK T0934R 1232
- Shatterproof HSS bi-metal construction
- Virtually unbreakable with superb cutting power and flexibility
- 32 TPI blades
Expertly crafted for durability and precision, the CK T0934R 1232 12'' Hacksaw Blades (Set of 3) are made with shatterproof HSS bi-metal construction. With 32 TPI blades, these virtually unbreakable blades offer superior cutting power and flexibility for all your sawing needs. Upgrade your saw today!
.
| Blade Length | 300mm |
| Blade Type | Bi-Metal |
| Dimensions | (L)300 mm |
| Guarantee | 1 Year |
| Length | 300mm |
| Number of Teeth | 32 |
| Packaging Types | Set |
| Product Range | Saws and Blades |
| Tpi | 32 |
| Weight | 0.068kg |













