
Di-Log DL9204 Compact Manual Ranging 600V Multimeter
Compact Manual Ranging 600V Multimeter
Di-Log DL9204
- Full range protection
- Auto power off
- Large 2000 count LCD display
- 1.5 & 9 V battery test
- Data hold.
The Di-Log DL9204 Compact Manual Ranging 600V Multimeter offers full range protection and features a large 2000 count LCD display. Its compact design makes it easy to use and includes auto power off and data hold. It also has the capability to test 1.5 & 9 V batteries. Trust this professional-grade multimeter for all your electrical measurements.
.
| Ac Voltage Measurement | 100 mV – 600 V |
| Dc Current Measurement | 1 µA – 10 A |
| Dc Voltage Measurement | 0.1 mV – 600 V |
| Resistance Measurement | 0.1 Ω – 2000 KΩ |
| Battery Level Indicator | Yes |
| Battery Size | 1 x 9V Battery |
| Colour | Yellow/Grey |
| Display Count | 2000 |
| Display Type | LCD |
| Guarantee | 1 Year |
| Product Range | Digital Multimeters |
| Type | Multimeter with Voltage Detector |
| Weight | 255g |
Original: $41.34
-65%$41.34
$14.47Di-Log DL9204 Compact Manual Ranging 600V Multimeter
Compact Manual Ranging 600V Multimeter
Di-Log DL9204
- Full range protection
- Auto power off
- Large 2000 count LCD display
- 1.5 & 9 V battery test
- Data hold.
The Di-Log DL9204 Compact Manual Ranging 600V Multimeter offers full range protection and features a large 2000 count LCD display. Its compact design makes it easy to use and includes auto power off and data hold. It also has the capability to test 1.5 & 9 V batteries. Trust this professional-grade multimeter for all your electrical measurements.
.
| Ac Voltage Measurement | 100 mV – 600 V |
| Dc Current Measurement | 1 µA – 10 A |
| Dc Voltage Measurement | 0.1 mV – 600 V |
| Resistance Measurement | 0.1 Ω – 2000 KΩ |
| Battery Level Indicator | Yes |
| Battery Size | 1 x 9V Battery |
| Colour | Yellow/Grey |
| Display Count | 2000 |
| Display Type | LCD |
| Guarantee | 1 Year |
| Product Range | Digital Multimeters |
| Type | Multimeter with Voltage Detector |
| Weight | 255g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Compact Manual Ranging 600V Multimeter
Di-Log DL9204
- Full range protection
- Auto power off
- Large 2000 count LCD display
- 1.5 & 9 V battery test
- Data hold.
The Di-Log DL9204 Compact Manual Ranging 600V Multimeter offers full range protection and features a large 2000 count LCD display. Its compact design makes it easy to use and includes auto power off and data hold. It also has the capability to test 1.5 & 9 V batteries. Trust this professional-grade multimeter for all your electrical measurements.
.
| Ac Voltage Measurement | 100 mV – 600 V |
| Dc Current Measurement | 1 µA – 10 A |
| Dc Voltage Measurement | 0.1 mV – 600 V |
| Resistance Measurement | 0.1 Ω – 2000 KΩ |
| Battery Level Indicator | Yes |
| Battery Size | 1 x 9V Battery |
| Colour | Yellow/Grey |
| Display Count | 2000 |
| Display Type | LCD |
| Guarantee | 1 Year |
| Product Range | Digital Multimeters |
| Type | Multimeter with Voltage Detector |
| Weight | 255g |













